ICQRAJA NEWSLETTER No 41

[Dej of d dej]

Cetvrtak  09.11.2000.

[Novosti]

Zdravo!
Desio se zlocin! Dva njuzletera nisu napisana!
Za Dinu je opravdano - snimao je s nama novu verziju Titanika (ne film,
pjesma). Ma i za Esu je opravdano ... on je sigurno prespavao il nesto
tako :)))
Sto se newslettera tice, dodao sam novu rubriku koja ce biti ukljucena
prema potrebi ... "Avaz of d revolusn"

[Song of d dej]


CELINE DION - MY HEART WILL GO ON (Love Theme From "Titanic")

Every night in my dreams
I see you. I feel you.
That is how I know you go on.

Far across the distance
And spaces between us
You have come to show you go on.

Near, far, wherever you are
I believe that the heart does go on
Once more you open the door
And you're here in my heart
And my heart will go on and on

Love can touch us one time
And last for a lifetime
And never go till we're one

Love was when I loved you
One true time I hold to
In my life we'll always go on

Near, far, wherever you are
I believe that the heart does go on
Once more you open the door
And you're here in my heart
And my heart will go on and on

There is some love that will not
go away

You're here, there's nothing I fear,
And I know that my heart will go on
We'll stay forever this way
You are safe in my heart
And my heart will go on and on

[Ivent of d dej]

Amra S. se vratila iz Madjarske :) (niste znali ni da je otisla)

[Vedr of d dej]

Vrlo oblacno. Ne toliko hladno (zaboravio sam pogledati na sahat kulu
koliko stepeni ima)

[Mudrosti of d dej - "izvadci" iz Behara]

- Ne valja: iduci jesti, sluti siromastvu.
- Ne valja: gristi nokte, nametnuce se trudovi. (jedna osoba ce se
sigurno naci u ovome ;))))
- Ne valja: ispod ruke gledati, nema ugura.
- Ne valja: guju drzati vise koljena, nece se narasti.
- Ne valja: haljine na sebi izvracati, mrzice ga svijet.
- Ne valja: iza hljeba ostaviti lug nezagrnut, djeca ce ocelaviti.
- Ne valja: iza sna vodu piti, sluti bolesti.
- Ne valja: iz groblja davati sijeno kravi, prisusice mlijeko.
- Ne valja: jajevu ljupinu u vatru bacati, grijehota je.

[Latinska izreka of d dej]

- Repetitio est mater studiorum. (ponavljanje je majka ucenja)

[Biseri jedne pedagogice]

- Pazite ovdje nesporazum pitanje-odgovor vjezbamo. (nisam skont`o op.
S.U.)
- Ovdje se kaze sto se tice da nervno tkivo boji zbog velicine celije.
(htjela je reci da se kaze da izdanci nervne celije daju boju tkivu, a
ne celiji zbog njene velicine op. S.U.)
- De malo saberi informacije pa neki redoslijed pokusaj.

[Vicevi of d dej]

Spremaju se panduri za akciju i krenu sa stelovanjem satova.
Komandir im kaze:
- "Sada je tacno 11:48, za one sa digitalnim satovima, to je 2 pendreka,
izvrnuta stolica i snesko belic."

Ide jedna, odvratno, nemoguce, neverovatno, zla svinja sumom i naleti
na dobru vilu.
Kaze joj vila:
- "Ajde bre svinjo, nemoj da si tako nervozna i zla, ajde ispunicu ti
jednu zelju."
- "Crkni!!!"

Sjedila tri penzionera neko vrijeme i sutjeli. Nakon pola sata prvi ce:
- "Ja."
Na sto ce drugi:
- "Eeeeee, ja."
Proslo jos sat vremena kad ce ti opet ovaj prvi penzioner:
- "Eeeee, ja."
Na sto ce ti drugi penzic:
- "Jasta."
Kad ti trecem dopizdilo pa rece:
- "Ako se vas dvojica mislite svadjati odoh ja !!!"



[Avaz of d revolusn]

Rekao sam vam da cu vas obavjestavati o toku REVOLUCIJE.
Prvi efekti su se vidjeli vec danas, na casu psihologije. To vise nije
bila ona stara The PEDAGOGICA. To je bila jedna ljubazna profesorica
koja daje jasna pitanja, saceka ucenika da zavrsi izlaganje pa mu ukaze
na greske i koja daje koliko-toliko realne ocjene.
Ja sam rekao da ce, ako je i malo pametna, udovoljiti nasim zahtjevima.
Ali ona je mislila da ce, ako nam podjeli par dobrih ocjena, zaustaviti
revoluciju. Tu se prevarila ... danas je potpisana peticija za ne znam
ni ja sta (nije skroz definisano), ali uglavnom protiv pedagogice.
Ja mislim da je to zahtjev za uklanjanje s ove pozicije (profesora
psihologije i pedagoga skole). Sa tim zahtjevom ce se otici pred
nastavnicko vijece. Ocekujemo podrsku vecine.

DKPP!

[Cosak]

U ovom cosku cu napisati opet nesto o skoli. Znam da sam dosadan s ovom
pricom o skoli, ali u ovom tekstu cete moci naci i odgovor na pitanje
"ZASTO?"
Nasa skola je odgojna i obrazovna ustanova u kojoj nas odgajaju i
obrazuju.
Pod ova dva glagola se podrazumjevaju procesi gusenja kreativnosti i
slobodne misli, nametanja njihovog nacina razmisljanja. Oni od nas
prave masine za reprodukovanje znanja. Ucenika gimnazije mozete
porediti sa diktafonom. On snima gradivo, da bi ga, kada dodje vrijeme,
reprodukovao u obliku kakvom je cuo. So je veci stepen podudarnosti
to je veca ocjena koju gimnazijalac dobija. Eh ... zamislite diktafon
koji ima ogranicen broj kaseta ... npr 5. Snima jedan predmet na jednu
drugi na drugu ... peti na petu. Kada dodje 6. predmet on se snima na
prvu kasetu. Prvi predmet biva presnimljen! I onda nam kazu da ne ucimo
za ocjenu. Pa to je sramota!!!!
I jos moramo imati najmanje dvije ocjene iz svakog predmeta za jedno
tromjesecje. To znaci 2 X 15 X 4 = 120 ocjena za jednu godinu!!!!!
A to je ako uzmemo da po dvije ocjene. Na stranu to sto iz matematike,
njemackog, bosanskog i engleskog moramo imati najmanje 3 ocjene.
I ONDA NAM KAZU DA NE UCIMO ZA OCJENU!!!!
Muka mi je ...
Ova skola stvarno preopterecava ucenike. I kolicina gradiva bi se mogla
podnjeti ... ali tempo rada je uzasan. Kada moram nauciti 3 predmeta za
jedan dan onda mi se ne uci nista. Izadjem napolje i prosetam ... da mi
prodje glavobolja koju vucem od 7. (ili 8.) casa i onda jedem, surfam,
slusam muziku i jedva docekam pola 8 da mogu izaci napolje.
Sutra se izvucem ili dobijem losu ocjenu :)
Zato mi je prosjek daleko najgori u cijelom skolovanju ... 3.7!
Uzasno je! Eso je prosle godine govorio da ga skola opterecava.
Drugi razred je bio laksi ili sam ja imao vise zivaca pa ga nisam
razumio. ESADE, sad te potpuno razumijem. Ima li ko onih crvenih pilula
za izlazenje iz Matrixa???
Vjerovatno ne ...  to ne postoji.

Osjecajte se pozdravljenim s moje strane!

Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka (ucenik Opce gimnazije
u Zenici)

Copyright (c) ICQRAJA team